Żyj życiem - żyj Niepokalaną

Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu

INFORMACJE
DUSZPASTERSKIE

ogłoszenia 14.09.14.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 Niedziela zwykła - 14. 09. 2014 r.

 

    „Potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne” (J3,14-15). Jezus Chrystus, Pan i Zbawca, rozpięty na ramionach krzyża obejmuje wszechświat swoją miłością. Dzisiejsze święto skłania nas do wdzięczności, a zarazem mobilizuje do obrony krzyża i świadectwa wobec ataków na wiarę i jej wartości

 

1.W tym tygodniu:                                                                            

 • dzisiaj, - Uroczystość odpustowa w Mogilnie.

- Na stadionie sportowym w Zawadzie, odbędzie się tradycyjny Festyn, organizowany przez Nowosądecką Grupę Modlitewną św. Ojca Pio. Początek o godz. 13.00.

 • w poniedziałek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

- Rozpoczyna się Tydzień Modlitw za dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców.

- Rozpoczyna się również tygodniowy Odpust w Limanowej. Program wywieszony jest w gablotkach przy kościele.

- Suma odpustowa w parafii Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu o godz.: 17.00.

- Po Mszy św. wieczornej, odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Zapraszamy też chętnych do włączenia się w tę Grupę, działającą przy naszej parafii.

 • we wtorek, wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
 • w środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta o godz.: 18.00.
 • we czwartek, święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, drugorzędnego Patrona Polski i polskiej młodzieży. W tym dniu odbędzie się spotkanie dla młodzieży w parafii Ducha Św. przy Rynku o godz.: 19.00.

- Po Mszy św. wieczornej, spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w Domu Katechetycznym.

 • w piątek, Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.
 • w sobotę, wspomnienie świętych Męczenników Koreańskich.
 • w przyszłą niedzielę, Msza święta dla chorych i niepełnosprawnych, o godz.: 15.00.  

2. Zapisy młodzieży pierwszych klas gimnazjalnych, z naszej parafii, rozpoczynającej przygotowanie do sakramentu bierzmowania, przyjmowane są do przyszłej niedzieli.

 

Pozostałe ogłoszenia:

 

 • Stowarzyszenie „Faustinum” organizuje pielgrzymkę do Krakowa-Mogiły, Centrum Św. Jana Pawła II i Tyńca, z Drogą Krzyżową za zmarłych, w czwartek, 18 września. Koszt 30 zł. Zapisy w Zakrystii.
 • Klub Seniora zaprasza na pielgrzymkę do Tarnowca, Korczyny i Starej Wsi w dniu 20 września (sobota). Wyjazd z parkingu przy kościele o godz.: 7.30. Powrót koło godz.: 19.00. Koszt 50 zł., zapisy w Zakrystii.
 • Parafia Św. Kazimierza, organizuje pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej ( z możliwością powrotu autokarem). Wyjście w sobotę, 20 września o godz.: 7.30 sprzed kościoła parafialnego św. Kazimierza. Zapisy w parafii św. Kazimierza do najbliższej środy.
 • W niedzielę, 28 września, Caritas parafialna organizuje pielgrzymkę do Litmanowej, na Słowacji, dla wszystkich posługujących podczas ostatniego festynu parafialnego. Zapisy w punkcie Caritas we wtorki w godz.: 16.00-18.00.
 • Parafia organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie w dniach 8-14 października br. Koszt 480 zł. i 190 euro. Karty zgłoszeń, program i zapisy w zakrystii.
 • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zachęca młodzież do udziału w projekcie „Twoja aktywność szansą na sukces”. Nabór do projektu odbywa się codziennie do 26 września przy ul Jagiellońskiej 14(1 piętro) w godzinach 12.00 - 16.00.
 • W Zakrystii i w Kancelarii, można nabyć piękny i obszerny album z ostatniej i poprzedniej pielgrzymki do Ziemi Św. w cenie 100 zł.

3. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Można je nabyć u ministrantów, przy wyjściu z kościoła lub w kiosku przy kościele.

4. W minionym tygodniu, spośród nas odeszli do Domu Ojca, śp. Stanisław Sołtys i Honorata Stawiarz. Ich dusze nieśmiertelne polećmy miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

 

 

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23 Niedziela zwykła 7. 09. 2014 r.

 

         Gromadzimy się wokół Chrystusa, by świętować niedzielną Paschę. Jezus nas kocha. Ale to nie znaczy, że przymyka oczy na zło, grzech, ludzkie nieprawości. Potrafi On chociażby tak, jak w dzisiejszej liturgii słowa, upominać, wskazywać właściwą drogę życia. Otwórzmy się na Jego prawdę.    

1.W liturgii Kościoła i Parafii w tym tygodniu:

 

 • dzisiaj, Odpust w Królowej Górnej z uroczystą sumą odpustową o godz. 11.00.
 • w poniedziałek, Uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki naszej Diecezji.

   - Po Mszy św. wieczornej, spotkanie Przyjaciół Radia Maryja.

 • we wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie „Akcji Katolickiej” oraz „Odnowy w Duchu Św.” i tych, którzy chcieliby do nich należeć.
 • we środę, Nowenna do MB. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, i Msza święta.  
 • we czwartek, Nowenna do św. Rity i Msza św. o godz.:18.00.

   - Po Mszy św. wieczornej, spotkanie parafialnego Oddziału „Caritas”.                                                                                                                        

 • w piątek, o godz. 18.00 rozpocznie się Nabożeństwo „Jezu ufam Tobie”.
 • w sobotę, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

- O godz. 19.00 zapraszamy na comiesięczne Nabożeństwo Fatimskie, zakończone procesją różańcową wokół kościoła. Prosimy przynieść lampiony.

 • w przyszłą niedzielę:
 • Msza św. odpustowa w Mogilnie o godz.: 11.00.
 • Na stadionie sportowym w Zawadzie odbędzie się tradycyjny Festyn, organizowany przez Nowosądecką Grupę Modlitewną Ojca Pio. Początek o godz. 13.00, a zakończenie o 20.00.

 

Pozostałe ogłoszenia:

 

 • Zapisy młodzieży pierwszych klas gimnazjalnych, z naszej parafii, rozpoczynającej przygotowanie do sakramentu bierzmowania, i tych, którzy tego nie uczynili w ubiegłym roku, przyjmowane są w zakrystii do 21września br. Przypominamy, że decyzją Ks. Bpa Ordynariusza, takie przygotowanie odbywa się w parafii zamieszkania kandydatów, bez względu na Gimnazjum, do którego uczęszczają.
 • Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się we wtorek o godz. 18.00 w budynku katechetycznym.
 • Klub Seniora zaprasza na pielgrzymkę do Tarnowca, Korczyny i Starej Wsi w dniu 20 września (sobota). Wyjazd z parkingu przy kościele o godz.: 8.00. Powrót koło godz.: 19.00. Koszt 50 zł., zapisy w zakrystii.
 • Parafia organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie w dniach 8-14 października br. Koszt 480 zł. i 190 euro. Karty zgłoszeń, program i zapisy w zakrystii.

2. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Można je nabyć u ministrantów lub w kiosku przy kościele.

3. W minionym tygodniu, spośród nas odeszli do Domu Ojca, śp. Bogusław Warbiński i Krzysztof Tokarz. Ich dusze nieśmiertelne polećmy miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

OGŁOSZENIA 22 N ZW 31.08.14.

              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 NIEDZIELA ZWYKŁA 31.08.2014 R.

 

Kończą się wakacje i urlopy. W tę ostatnią niedzielę sierpniową, podziękujmy Panu Bogu za wakacyjny czas, za wypoczynek, za ludzi, których spotkaliśmy, za wszelkie dobro. Z ufnością powierzmy nasze życie Chrystusowi, niech On umocni naszą wiarę, która przemienia życie chrześcijan.

 

W tym tygodniu:

1. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego, będą w następującym porządku:

w poniedziałek: dla Zespołu Szkół. Samochodowych, Zespołu Szkół Nr 5,

Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej, o godz.: 8.00.

oraz dla Gimnazjów Nr 3 i 5, o godz.: 9.00.

 

we wtorek:

- dla Szkoły Podstawowej Nr 21, o godz.: 9.00

- dla Szkoły Podstawowej Nr 20, o godz.: 10.30

Do wspólnej modlitwy z dziećmi i młodzieżą, zapraszamy również Rodziców, Dyrekcje, Nauczycieli i Pracowników Szkół.

Spowiedź św. na rozpoczęcie roku szkolnego i przed pierwszym piątkiem, będzie: w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek od godz.: 17.30, oraz w piątek od godz.: 15.30.

        Z nowym rokiem szkolnym, zachęcamy do podjęcia praktykowania     „dziewięciu   pierwszych piątków miesiąca”.

        

w środę, wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz.: 18.00.

 

we czwartek, adoracja P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego o godz.: 17.00.

 

w piątek, Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz.: 7.30; 16.00/dla dzieci/,   18.00 i 19.00 /dla młodzieży/.

- Rozpoczęcie triduum modlitw w intencji matek przed uroczystością Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

- Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.

- W I piątek, gościć będziemy misjonarza z Boliwii, ks. Pawła Żurowskiego. Wygłosi okolicznościowe kazania, a ofiary jakie złożymy, będą na pomoc w jego misyjnej pracy.

 

w sobotę: Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny                  o g.: 7.30. Wcześniej odmawiany jest różaniec wynagradzający.

- Pielgrzymka do Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej, wyjedzie z parkingu przy kościele o godz.: 5.30.

- na godz.: 9.00, zapraszamy Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz chętne dziewczynki, pragnące włączyć się w działalność tej Grupy, do sali nr 24 w budynku katechetycznym.

- Na Hali Łabowskiej, będzie tradycyjna Msza św. za Ojczyznę i za śp. O. Władysława Gurgacza, o godz.: 11.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 

w niedzielę, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz.: 7.30.                              - Składka przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

- Odpust w Królowej Górnej z uroczystą Mszą św. o godz.: 11.00.

 

2. „Kurs przedmałżeński” w naszej parafii, rozpocznie się we wtorek, 9 września,       o godz.: 18.00. W tym przygotowaniu do małżeństwa, powinna uczestniczyć młodzież już od 17-go roku życia. Spotkania będą w budynku katechetycznym.

 

3. Zapisy młodzieży pierwszych klas gimnazjalnych i tych, którzy tego nie uczynili w ubiegłym roku, z naszej parafii, rozpoczynającej przygotowanie do sakramentu bierzmowania, przyjmowane będą w zakrystii od dziś do 21 września br. Przypominamy, że decyzją Ks. Bpa Ordynariusza, takie przygotowanie odbywa się w parafii zamieszkania kandydatów, bez względu na Gimnazjum, do którego uczęszczają.

 

4. Po wakacyjnej przerwie rozpoczną się cotygodniowe spotkania formacyjne:

         dla Lektorów we wtorek o godz.: 18.30

         dla Młodzieży w piątek o godz.: 19.00

         dla Ministrantów w sobotę o godz.: 8.15.

 

5. Składamy serdeczne podziękowanie Zespołowi Caritas, za zebrane od was ofiary na poszkodowanych przez wichry i nawałnice. Zebrano 7550 zł.

 

Ogłoszenie poza duszpasterskie:

- Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży „Kana”, ogłasza nabór na kursy przygotowawcze do matury 2015. Szczegółowe informacje są na plakacie oraz stronie internetowej.

- Rozpoczęcie Roku Szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 7, będzie w poniedziałek, wg następującego     harmonogramu: 

8.00 Uroczysty apel dla klas IV - VI

9.00 Msza Święta w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa

10.00 Uroczysty apel dla klas II i III

11.00 Uroczysty apel dla klas „O” i I

6. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

 

7. W minionym tygodniu, spośród nas odeszli do Domu Ojca śp.: Feliks Wróbel                 i Kamila Szybowicz. Ich dusze nieśmiertelne, polećmy miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

Copyright © 2011-2014 by Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44, 33-300 Nowy Sącz, tel. 18-443-65-81, 18-443-84-14

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Kilka słów o plikach cookies

Wiele stron internetowych zapisuje na Twoim komputerze, a dokładniej w schowku konkretnej przeglądarki (Firefox, Internet Explorer, Chrome i inne) na Twoim koncie użytkownika komputera lub telefonu, na którym łączysz się z Siecią, tzw. pliki cookie.

Zazwyczaj pliki cookie są bardzo pożyteczne. Dzięki nim zapamiętywane są Twoje indywidualne ustawienia i dzięki nim możesz się zalogować do swojej poczty.

Autorzy stron internetowych wiedzą dzięki nim, jak wielu użytkowników do nich zagląda i co konkretnie czytają, a co obchodzą z daleka.

Informacje zbierane przy użyciu plików cookie mogą też służyć do zbierania informacji o Tobie w celach handlowych. Np. jeżeli często wchodzisz na strony o książkach, będziesz widział więcej reklam księgarni.

Na szczęście, jeżeli uważasz, że obecność plików cookie narusza Twoją prywatność, możesz w każdej chwili je wyłączyć albo dla konkretnej witryny albo w ogóle dla wszystkich połączeń z Twojej przeglądarki.

 

W przeglądarce Mozilla Firefox

W menu "Narzędzia" wybierz "Opcje" i w nich zakładkę "Prywatność".

Przeglądarka daje Ci możliwość zaznaczenia, że nie chcesz być śledzony w ogóle albo usunięcia pojedynczych ciasteczek poszczególnych witryn.

 

W przeglądarce Microsoft Internet Explorer

W menu "Narzędzia" wybierz "Opcje internetowe" i w nich zakładkę "Prywatność".

Specjalnym suwakiem możesz regulować ogólny poziom prywatności albo przyciskiem "Witryny" zarządzać ustawieniami poszczególnych serwisów internetowych.

 

W przeglądarce Google Chrome

W menu ukrytym pod trzema poziomymi kreseczkami w prawym górnym rogu przeglądarki wybierz "Narzędzia" a potem "Wyczyść dane przeglądania...". Oprócz możliwości czyszczenia plików cookie, znajduje się tam link "Więcej informacji", który prowadzi do szczegółowego opisu funkcji prywatności przeglądarki.

 

W przeglądarce Opera

Przyciskiem "Opera" w lewym górnym rogu otwórz menu i wybierz w nim "Ustawienia" i dalej "Wyczyść historię przeglądania...".

Oprócz możliwości skasowania już ustawionych plików cookie, jest tam też przycisk "Zarządzaj ciasteczkami..." prowadzący do bardziej zaawansowanych opcji dla poszczególnych witryn.

 

W przeglądarce Apple Safari

W menu "Safari" wybierz "Preferencje" i w nich zakładkę "Prywatność". Znajdziesz w niej liczne opcje dotyczące plików cookie.

 

W telefonach komórkowych, tabletach i innych urządzeniach mobilnych

Każdy model telefonu może tę funkcję obsługiwać w inny sposób. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z opcjami prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia mobilnego.

żródło: http://ciasteczka.zjekoza.pl