Żyj życiem - żyj Niepokalaną

Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu

INFORMACJE
DUSZPASTERSKIE

18 N ZW 2.08.15.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 NIEDZIELA ZWYKŁA 2.08.2015 R.

Dzisiejsza liturgia słowa jest niejako kontynuacją wydarzeń, o których słyszeliśmy przed tygodniem. Jednakże w kontekście tego, co usłyszymy, rodzi się pytanie o wiarę. Oto bowiem zarówno opisany spór Izraelitów z Mojżeszem, jak i Jezusa z tłumem ukazuje jasno, że człowiek skłonny jest zatrzymywać się na tym, co doczesne. Trudno jest mu spojrzeć na wydarzenia tak, jak patrzy na nie Bóg. Stąd trzeba nam z uwagą wsłuchać się w pouczenie św. Pawła, nawołującego do porzucenia starego człowieka, który ponad konsumpcję, wygodnictwo i egoizm nie potrafi się wznieść.                                                                                           

 Prośmy Chrystusa – żywe Słowo Boże – abyśmy nie tylko usłyszeli to pouczenie, ale byśmy mieli siłę wcielić je w życie i upodabniać się, dzięki łasce, do naszego Pana.

 

1.     W tym tygodniu:

·        dzisiaj, rozpoczyna się tygodniowy Odpust ku czci Chrystusa Przemienionego. Program nabożeństw wywieszony jest                            w gablotkach.

·        we wtorek, wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów.

·        w środę, Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz.: 18.00 i Msza św.

·        w czwartek, Święto Przemienienia Pańskiego.                                                      

 Jest to pierwszy czwartek miesiąca sierpnia.

Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym  Sakramencie z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, od godz.: 17.00.

·        w piątek, Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.                             

Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7.30 i 18.00. Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma Mszy św. dla dzieci o godz.: 16.00.

Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem będzie we czwartek od godz.: 17.00 i w piątek od godz.: 16.00.

·        w sobotę, wspomnienie Św. Dominika, kapłana.

·        w niedzielę, składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. Stowarzyszenie „Piast” organizuje trzeci turnus półkolonii dla dzieci w dniach 3-14 sierpnia. Zgłoszenia od poniedziałku w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Rejtana 18. Więcej informacji jest na plakacie.

3. Spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską „Grupy 20”, będzie  w najbliższą niedzielę, 9 sierpnia, w parafii św. Kazimierza o godz.: 16.00, z możliwością zapisania się.

4.Nasza parafia organizuje wyjazd do Częstochowy na powitanie Pielgrzymki, we wtorek 25 sierpnia. Koszt 40 zł., a ci z parafii, którzy pójdą, mogą wrócić tym autobusem, wpłacając przy zapisie symboliczną opłatę: 5 zł. Jest jeszcze kilkanaście wolnych miejsc.

5.Parafia Zawada organizuje tradycyjną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 13-16 sierpnia. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej w Zawadzie lub u Pana Jana Kosa. Program pielgrzymki i więcej informacji jest na plakacie. Autobus wyjeżdżający z pielgrzymami zatrzyma się po tutejszych pielgrzymów na parkingu przy naszym kościele.

6. Ks. Proboszcz organizuje tradycyjną, wakacyjną wycieczko-pielgrzymkę, na trasie: Zakopane - Morskie Oko -  Krzeptówki, w dniu 17 sierpnia /poniedziałek/. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz.: 7.00. Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii.

7.Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości. Życzymy wam udanego pobytu w gronie rodziny i przyjaciół.               W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego  – a zwłaszcza o niedzielnej Mszy świętej.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Można je nabyć u ministrantów lub w kiosku przy kościele. Przy wyjściu z kościoła jest tygodnik „Idziemy” z ciekawymi artykułami.  Należność można złożyć obok do skarbonki.

9. W sierpniu, odpowiadając na Apel Kościoła, pamiętajmy o zachowaniu trzeźwości i modlitwie w tej intencji. Przy obrazie św. Rity jest Księga trzeźwości. Można tam wpisać swoje postanowienie trzeźwościowe.

10. Spośród nas w minionym tygodniu odeszli  do Domu Ojca śp.: Elżbieta Olszewska i Zbigniew Kowalów. Ich  dusze  nieśmiertelne, polećmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz. Panie, daj im wieczne spoczywanie.

17. Niedziela Zwykła - 26.07.20115 r.

1. Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości. Życzymy udanego wypoczynku w naszej parafii i na sądeckiej ziemi. Wszystkim zaś, odpoczywającym i pracującym życzymy by na co dzień nie zapominali o Panu Bogu.

2. W liturgii tego tygodnia:

 • dziś (niedziela) po każdej Mszy św. z racji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa, błogosławimy wszystkie pojazdy mechaniczne. Pojazdy zostaną pokropione wodą święconą, a przy wyjeździe z parkingu kierowcy otrzymają okolicznościową naklejkę   z modlitwą kierowcy. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na wsparcie Misjonarzy z naszej diecezji.

Dzisiaj przypada wspomnienie Świętych Joachima i Anny – rodziców Matki Bożej i ziemskich dziadków Pana Jezusa. Przez wstawiennictwo tych Świętych Patronów z wdzięcznością polecajmy Bogu naszych rodziców i dziadków, prosząc o potrzebne dla nich zdrowie i łaski. Naszych zmarłych rodziców i dziadków polecajmy w naszej modlitwie Miłosiernemu Bogu.

 • we wtorek – po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do Św. O. Pio.
 • w środę – wspomnienie Św. Marty – patronki gospodyń domowych i hotelarzy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 18.00.
 • w piątek – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli – prezbitera. Godzina Miłosierdzia o 15.00.
 • w sobotę – wspomnienie Św. Alfonsa Liguoriego – Bpa i doktora Kościoła. I sobota miesiąca - msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.30 zaś wcześniej różaniec wynagradzający. W tym dniu rozpoczniemy sierpień. Szczególnie w tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość Narodu. Kościół zachęca, by ofiarować Panu Bogu całkowitą abstynencję. Przy obrazie Św. Rity, wystawiona będzie „Księga trzeźwości”, w której możemy złożyć swoje postanowienie abstynenckie.

Przyszła zaś niedziela to pierwsza niedziela miesiąca - zmiana tajemnic różańcowych dla starszych po Mszy św. o godz. 7.30. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się także Odpust ku Czci Przemienienia Pańskiego w Farze. Szczegóły znajdują się na plakatach.

3. W zakrystii można jeszcze do końca miesiąca zapisać się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Nasza parafia organizuje wyjazd do Częstochowy na powitanie Pielgrzymki. Koszt 40 zł., a ci z parafii, którzy uczestniczą w pieszej pielgrzymce, mogą wrócić tym autobusem, wpłacając przy zapisie symboliczną opłatę: 5 zł.

Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu skierował do parafii sądeckich komunikat w którym ostrzega, szczególnie osoby starsze, przed oszustwami metodą „na wnuczka”, „na policjanta” itp. Cała treść komunikatu znajduje się w gablocie.

4. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. W tygodniku „Idziemy” polecamy wywiad: „Po co im dopalacze?” – swoistą przestrogę dla rodziców.

5. Spośród nas, w minionym tygodniu, odeszli do wieczności śp. Franciszek Mróz, Zofia Pandyra, Klara Janik, Ryszard Truchan, Edward Rapacz.                

Ich nieśmiertelne dusze, polećmy miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

16. Niedziela Zwykła - 19.07.2015r.

1. Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości. Życzymy udanego wypoczynku w naszej parafii i na sądeckiej ziemi. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o modlitwie, świętowaniu Dnia Pańskiego – a zwłaszcza o niedzielnej Mszy świętej.

2. W liturgii tego tygodnia:

 • Dziś (niedziela) - o godz. 15.00 Msza św. dla chorych i niepełnosprawnych.
 • w poniedziałek – wspomnienie Bł. Czesława – prezbitera.
 • w środę – wspomnienie Św. Marii Magdaleny. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 18.00.
 • we czwartek – święto Św. Brygidy – zakonnicy, Patronki Europy.
 • w piątek – wspomnienie Św. Kingi – dziewicy, patronki naszej diecezji. Jest to również patronalne święto Policji. Stróżom porządku publicznego składamy najlepsze życzenia. Godzina Miłosierdzia o 15.00.
 • w sobotę – święto Św. Jakuba Apostoła a także wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Z tej racji w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. na parkingu przy kościele będzie poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wsparcie Misjonarzy z naszej diecezji.

3. W zakrystii można jeszcze do końca miesiąca zapisać się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

4. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. W tygodniku Idziemy szczególnie polecamy artykuł „Zamiast plaży” o rodzinnych oazach oraz „Taniec z Grekami” o ostatnich wydarzeniach w Grecji.

5. Spośród nas, w minionym tygodniu, odeszli do wieczności śp. Irena Rembilas, Maria Szymańska, Stefan Tobiasz. Ich nieśmiertelne dusze, polećmy miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

15. Niedziela Zwykła - 12.07.2015.

1. Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości. Życzymy udanego pobytu i wypoczynku w gronie rodziny i przyjaciół oraz w naszej parafii.

2. W liturgii tego tygodnia:

 • w poniedziałek – wspomnienie Św. Andrzeja Świerada i Benedykta - pustelników. Na godz. 20.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy przynieść lampiony.
 • w środę – wspomnienie Św. Bonawentury – Bpa i doktora Kościoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 18.00.
 • we czwartek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel. Po Mszy św. wieczornej spotkanie w domu katechetycznym Rycerstwa Niepokalanej.
 • w piątek o godz. 17.00 spotkanie Redakcji Gazetki Parafialnej.
 • w sobotę – wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy – prezbitera.
 • w następną niedzielę – Msza Św. dla chorych i niepełnosprawnych o godz. 15.00. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

3. W zakrystii trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

4. Zachęcamy, aby w okresie wakacji i urlopów znaleźć więcej czasu na przeczytanie prasy katolickiej i dobrej książki. Tych, którzy pracują w ciągu tygodnia, zachęcamy, aby ten czas znaleźli w niedzielne popołudnie. Jest jeszcze do nabycia klika ostatnich egzemplarzy naszej gazetki parafialnej „Głos Matki Bożej Niepokalanej” z kolorowymi zdjęciami z I Komunii Św., Bożego Ciała oraz z kolejnym konkursem w którym do zdobycia atrakcyjne nagrody książkowe.

5. Radio RDN Nowy Sącz zaprasza na koncert Ireny Santor, który odbędzie się w sobotę 18. lipca br o godz. 19.30 w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju. Bliższe informacje na plakatach.

6. Spośród nas, w minionym tygodniu, odeszli do wieczności śp. Tomasz Feryński, Piotr Waśko i Lucyna Freindl. Ich nieśmiertelne dusze, polećmy miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

Copyright © 2011-2014 by Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44, 33-300 Nowy Sącz, tel. 18-443-65-81, 18-443-84-14

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Kilka słów o plikach cookies

Wiele stron internetowych zapisuje na Twoim komputerze, a dokładniej w schowku konkretnej przeglądarki (Firefox, Internet Explorer, Chrome i inne) na Twoim koncie użytkownika komputera lub telefonu, na którym łączysz się z Siecią, tzw. pliki cookie.

Zazwyczaj pliki cookie są bardzo pożyteczne. Dzięki nim zapamiętywane są Twoje indywidualne ustawienia i dzięki nim możesz się zalogować do swojej poczty.

Autorzy stron internetowych wiedzą dzięki nim, jak wielu użytkowników do nich zagląda i co konkretnie czytają, a co obchodzą z daleka.

Informacje zbierane przy użyciu plików cookie mogą też służyć do zbierania informacji o Tobie w celach handlowych. Np. jeżeli często wchodzisz na strony o książkach, będziesz widział więcej reklam księgarni.

Na szczęście, jeżeli uważasz, że obecność plików cookie narusza Twoją prywatność, możesz w każdej chwili je wyłączyć albo dla konkretnej witryny albo w ogóle dla wszystkich połączeń z Twojej przeglądarki.

 

W przeglądarce Mozilla Firefox

W menu "Narzędzia" wybierz "Opcje" i w nich zakładkę "Prywatność".

Przeglądarka daje Ci możliwość zaznaczenia, że nie chcesz być śledzony w ogóle albo usunięcia pojedynczych ciasteczek poszczególnych witryn.

 

W przeglądarce Microsoft Internet Explorer

W menu "Narzędzia" wybierz "Opcje internetowe" i w nich zakładkę "Prywatność".

Specjalnym suwakiem możesz regulować ogólny poziom prywatności albo przyciskiem "Witryny" zarządzać ustawieniami poszczególnych serwisów internetowych.

 

W przeglądarce Google Chrome

W menu ukrytym pod trzema poziomymi kreseczkami w prawym górnym rogu przeglądarki wybierz "Narzędzia" a potem "Wyczyść dane przeglądania...". Oprócz możliwości czyszczenia plików cookie, znajduje się tam link "Więcej informacji", który prowadzi do szczegółowego opisu funkcji prywatności przeglądarki.

 

W przeglądarce Opera

Przyciskiem "Opera" w lewym górnym rogu otwórz menu i wybierz w nim "Ustawienia" i dalej "Wyczyść historię przeglądania...".

Oprócz możliwości skasowania już ustawionych plików cookie, jest tam też przycisk "Zarządzaj ciasteczkami..." prowadzący do bardziej zaawansowanych opcji dla poszczególnych witryn.

 

W przeglądarce Apple Safari

W menu "Safari" wybierz "Preferencje" i w nich zakładkę "Prywatność". Znajdziesz w niej liczne opcje dotyczące plików cookie.

 

W telefonach komórkowych, tabletach i innych urządzeniach mobilnych

Każdy model telefonu może tę funkcję obsługiwać w inny sposób. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z opcjami prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia mobilnego.

żródło: http://ciasteczka.zjekoza.pl