Żyj życiem - żyj Niepokalaną

Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu

INFORMACJE
DUSZPASTERSKIE

4 N WLK 26.4.15.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA WIELKANOCY 26.04.2015 R.

        

Przeżywamy dzisiaj niedzielę zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Tym Dobrym Pasterzem, który doskonale zna swoje owce, troszczy się o nie dając im pożywienie       i schronienie, jest Jezus Chrystus. Zawierzamy Mu dzisiaj nas oraz naszych bliskich    i pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich aby nie brakowało kapłanów na wzór Dobrego Pasterza.

  1. 1.W liturgii tego tygodnia:

- dzisiaj, Światowy Dzień modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne, misyjne        i do życia konsekrowanego w świecie.

- we wtorek, po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo do św. O. Pio.

- w środę, Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.

O godz.: 18.00, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św.

- w piątek, wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika.

Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz.: 7.30, 16.00 dla dzieci, 18.00.    i 19.00 dla młodzieży, na którą też zapraszamy kandydatów do bierzmowania         z drugich klas gimnazjalnych.

Rozpoczęcie nabożeństw majowych o 17.30.
Suma odpustowa w Paszynie o godz.: 11.00.

Z racji święta państwowego, jest ogólnopolska dyspensa i można spożywać pokarmy mięsne.

Spowiedź „pierwszo piątkowa”, będzie w środę i w czwartek od 17.00,              a w piątek od 15.30.

- w sobotę, na polecenie Stolicy Apostolskiej, będziemy świętować święto Matki Bożej, Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w święta z obowiązkiem pracy,          o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.00.

Intencje Mszy św. z godz.: 6.30, będą sprawowane o godz.: 6.00.

- w niedzielę, zmiana tajemnic różańcowych o godz.: 7.30, a dla dzieci o 12.00.

Składka przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

2. Nabożeństwa majowe w tygodniu będą o 17.30 a w niedziele o 18.30.

3. I Komunia św., w naszej parafii, będzie 10 maja, a I Rocznica Komunii św. będzie 17 maja.

Ogłoszenia okolicznościowe:

- Zgodnie z przepisem Prawa Kanonicznego, podaje się do wiadomości, że alumn          V Roku, Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, Jarosław GOMUŁKA, ur. 2.09.1991 r. w Nowym Sączu, pochodzący z naszej parafii, jest kandydatem do przyjęcia święceń Diakonatu w dniu 23 maja 2015 r.

   Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym księdza Proboszcza.

   Dziękując Bogu za wielki dar Kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszego rodaka.

- Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji!” organizuje jeszcze dzisiaj, przed południem, przy głównym wyjściu z kościoła, zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o pełnej ochronie prawnej życia i zdrowia dziecka od momentu poczęcia. Gorąco zachęcamy i prosimy o poparcie tej inicjatywy.

-Kurs Przedmałżeński w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, rozpocznie się 11 maja, w poniedziałek o godz.: 18.00.                                        

-W związku z przygotowaniem do Festynu Parafialnego, który odbędzie się 31 maja, prosimy o ofiarowanie upominków na loterię fantową. Można je przekazywać w zakrystii, w kancelarii lub w siedzibie Caritas. Dochód z Festynu, przeznaczony będzie na pomoc osobom starszym, żyjącym w trudnych warunkach materialnych.

- Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, nadal służy pomocą w rozliczaniu PIT, w czwartki w godz.: 17.00-18.00, w budynku katechetycznym, sala nr 25.

- Jest jeszcze jedno miejsce na pielgrzymkę parafialną do św. Rity, św. O. Pio i do wielu ciekawych miejsc we Włoszech, w pierwszym tygodniu lipca. Informacja               o spotkaniu pielgrzymkowym w miesiącu maju, dotrze do wszystkich uczestników.

- Jest też możliwość wzięcia udziału w innej pielgrzymce, do sanktuariów maryjnych w Europie, w drugiej połowie lipca. Więcej informacji w zakrystii.

- Ks. Marcin Miraś z Ukrainy, składa serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie i ofiary złożone na potrzeby jego parafii. Otrzymał ponad 18.000,- zł.

4. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich z wieloma ciekawymi artykułami. Jest też dostępna parafialna gazetka „Głos Niepokalanej”. Polecamy.

 

 

3 N WLK 19.04.15.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA WIELKANOCY - 19.04.2015 R.      

        

         Trzecia niedziela wielkanocna już od kilku lat, rozpoczyna tydzień szczególnie poświęcony Pismu Świętemu – Tydzień Biblijny. Podejmowane inicjatywy mają za zadanie przybliżyć nam Boże Słowo, zachęcić do czytania i słuchania go nie tylko w Kościele, ale także w domu. Stając przy ołtarzu Chrystusa w Dzień Pański, wspominając i uobecniając Jego zwycięstwo nad grzechem i śmiercią, dziękujmy za Słowo, które nam zostawił. Niech ono przenika naszą codzienność i prowadzi do głębszego zrozumienia Bożych spraw.

 

  1. 1.W liturgii tego tygodnia:

 

- dzisiaj, gościmy Ks. Marcina Mirasia z Ukrainy, który wygłosi Słowo Boże. Po każdej Mszy św. będzie można, przed kościołem, złożyć ofiarę do puszki i nabyć okolicznościowe krzyżyki-cegiełki na potrzeby Parafii św. Jana Nepomucena w Bojanach na Ukrainie.

- Msza św. dla chorych i niepełnosprawnych o godz.: 15.00.

- w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

- w środę, o godz.: 18.00, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

- we czwartek, Uroczystość Św. Wojciecha, Bpa i Męczennika, Głównego Patrona Polski oraz Św. Jerzego, męczennika.

- Pana Jerzego, Organistę i wszystkich Solenizantów tego tygodnia polecamy dobremu Bogu, prosząc o potrzebne dla nich łaski na każdy dzień.

- Po Mszy św. wieczornej, spotkanie Akcji Katolickiej.

- w piątek, Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.

- w sobotę, Święto Św. Marka Ewangelisty.

- w przyszłą niedzielę, która będzie Kapłańską, będziemy modlić się za kapłanów i przygotowujących się do kapłaństwa a ofiary na tacę, przeznaczone zostaną na potrzeby Seminarium, które utrzymuje się z ofiarności diecezjan.

2. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich z wieloma ciekawymi artykułami. Jest jeszcze świąteczny numer gazetki parafialnej. W dobrej, katolickiej rodzinie, powinno zagościć czasopismo religijne.

 

Ogłoszenia okolicznościowe:

 

- Na prośbę Rektora Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, informujemy że klerycy V Roku: Mariusz Słowik, syn Waldemara i Anny oraz Marcin Ziajkowicz, syn Jana i Bożeny, mają przyjąć święcenia DIAKONATU. Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach do przyjęcia tych święceń, proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej. Dziękując Bogu za wielki dar kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszych rodaków.

- Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji!” organizuje dzisiaj zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o pełnej ochronie prawnej życia i zdrowia dziecka od momentu poczęcia. Gorąco zachęcamy i prosimy o poparcie tej inicjatywy. Dodatkowo, takie podpisy można będzie złożyć w przyszłą niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych.

- za zgodą ks. Bpa Ordynariusza, w dniu dzisiejszym, przed kościołem, będą zbierane ofiary na potrzeby sądeckiego Hospicjum.

- Przygotowujemy się do V Festynu Parafialnego, który odbędzie się 31 maja. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich parafian o włączenie się w jego organizację poprzez pomoc finansową i rzeczową fundację upominków na loterię fantową. Można je przekazywać w zakrystii, w kancelarii lub w biurze Caritas. Dochód z Festynu, przeznaczony będzie na pomoc osobom starszym, żyjącym w trudnych warunkach materialnych.

3. W minionym tygodniu, spośród nas odeszli do Domu Ojca śp.: Dominika Michalska, Władysława Wróbel i Jan Mucha.                                              

Ich dusze nieśmiertelne polećmy miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

 

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 2015

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

12.04.2015 R.

 

Druga Niedziela Wielkanocna, obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia. Pan Jezus obiecał każdemu, kto w tym dniu jest w stanie łaski uświęcającej i przystąpi do Komunii św., otrzyma darowanie grzechów, nawet tych najcięższych. Wpatrujemy się w Chrystusowy bok, z którego wypłynęły krew i woda, jako źródło miłosierdzia dla wszystkich ludzi.

 

1. W liturgii tego tygodnia:

- dzisiejsza niedziela, jest Niedzielą Miłosierdzia. Zachęcamy do rozwijania osobistej pobożności poprzez odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego.

- o godz.: 15.00, Msza św. dla czcicieli Bożego Miłosierdzia.

- w poniedziałek, możliwość spowiedzi św. dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i świadków, od godz.: 17.00.

- we wtorek, bierzmowanie w naszej parafii, z posługą ks. bpa Stanisława Salaterskiego, o godz.: 18.00.

Składka podczas tej Mszy św. przeznaczona jest na pomoc ubogiej a zdolnej młodzieży.

- w środę, o godz.:18.00, nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św.

- we czwartek, po Mszy św. wieczornej, modlitewne spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

- w piątek, wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz.: 15.00. 

- w niedzielę, o godz.: 15.00, Msza św. dla czcicieli Bożego Miłosierdzia oraz dla niepełnosprawnych i ich opiekunów.

- W tym dniu w naszej wspólnocie będziemy gościć Ks. Marcina Mirasia z Ukrainy, który wygłosi do nas słowo Boże. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszki przed kościołem i nabyć okolicznościowe krzyżyki-cegiełki na potrzeby Parafii św. Jana Nepomucena w Bojanach.

 

2. Na prośbę Rektora Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, informujemy że klerycy V roku Mariusz Słowik, syn Waldemara i Anny oraz Marcin Ziajkowicz, syn Jana i Bożeny, mają przyjąć święcenia DIAKONATU. Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach do przyjęcia tych święceń, proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej. Polecamy ich waszym modlitwom.

3. Serdeczne podziękowanie wyrażamy Oddziałowi „Caritas”, z okazji ich dzisiejszego święta, za piękną i ofiarną posługę wobec uboższych parafian, a także wszystkim sponsorom wspierającym akcję charytatywną. Przypominamy o możliwości rozliczenia PIT i przekazania 1% na Caritas, w biurze Caritas w piątki do końca kwietnia w godzinach 15.30-18.00.

- Bóg zapłać Stowarzyszeniu „Faustinum” za prowadzone Nowenny przed dzisiejszym Świętem Miłosierdzia Bożego.

- Wolontariusze z Gimnazjum Nr 5, dziękują za wsparcie i ofiary przekazane przy rozprowadzaniu ozdób świątecznych dla sieroty z Boliwii.

Ogłoszenia okolicznościowe:

- Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 25 kwietnia tj. w sobotę. Zapisy w zakrystii.

4. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Jest jeszcze świąteczny Numer gazetki parafialnej.

5.W minionym tygodniu przeszli do Domu Ojca śp.: Siostra Nazaria-Niepokalanka, Helena Hajduga i Stanisław Polek. Ich dusze nieśmiertelne polećmy Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

 

JEZU, UFAM TOBIE !

PONIEDZIAŁEK WIELK. 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - 6.04.2015 R.        

        

   „Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał!” to tradycyjne zawołanie zawiera głęboką prawdę naszej wiary. Jezus żyje i jest realnie obecny pośród nas. Stańmy w radości przed żyjącym Bogiem z nadzieją na nasze zmartwychwstanie. Cieszmy się wraz z całym Kościołem z pokonania śmierci przez Jezusa.

 

1. Dzisiaj, Msze św. według porządku niedzielnego tj. o godz.: 6.30, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30 i 19.00.

 

2. Tydzień Wielkanocny, uroczyście obchodzony w Kościele, jest czasem szczególnej wdzięczności za Tajemnicę Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do codziennego udziału we Mszach św. o godz.: 18.00, poprzedzonych nowenną do Miłosierdzia Bożego.

 

  w środę, nowenna do Matki Bożej N. Pomocy o godz.: 18.00 i Msza św.

Po Mszy św. wieczornej, spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas i wszystkich tych, którzy chcą się włączyć w organizację i posługę przy V Festynie parafialnym.

 

we czwartek, nowenna do św. Rity i Msza św.

 

  w piątek, wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz.: 15.00.

- Na Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów z trzecich klas gimnazjalnych, na rozpoczęcie bezpośredniego przygotowania na przyjęcie darów Ducha św.                                                                                                                        - Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego.

  następna niedziela, z woli samego Pana Jezusa, wyrażonej do                      Św. Siostry Faustyny, będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

- O godz.: 15.00, Msza św. dla Czcicieli Bożego Miłosierdzia.

- Jest to szczególny czas do zyskiwania odpustów. Więcej informacji jest na naszej stronie parafialnej – zakładka – FAUSTINUM.

- Dzień ten jest również patronalnym Świętem „Caritas” i bratnich stowarzyszeń charytatywnych. Za ich ofiarną posługę, wyrażamy słowa serdecznej wdzięczności.

- Podczas Mszy św. o 12.00, będzie poświęcenie książeczek dla dzieci klas II.

- Suma odpustowa w parafii Królowa Górna o godz.: 11.00.

 

3. W imieniu Parafii, pragniemy podziękować wszystkim, którzy swoją pracą i ofiarami, przyczynili się do godnego przeżycia Świąt Wielkanocnych. W szczególny sposób dziękujemy:

  • za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  • za dekorację świątyni i przyniesione palmy.
  • Liturgicznej Służbie Ołtarza.
  • Chórowi, Solistom, Panom Organistom, P. Kościelnemu i Pomocnikom.
  • Poszczególnym Grupom Apostolskim i Katechetom za przeprowadzone adoracje.
  • Harcerzom, zrzeszonym przy naszej parafii za trzymanie straży przy Grobie.
  • Zespołowi Caritas, młodzieży z Gimnazjum Nr 3 i 5 za zbiórkę żywności, firmom: HUZAR, PROSPONA, CARBON oraz wszystkim dobrodziejom, także poprzez kosz w kościele, dzięki którym, zorganizowano pomoc potrzebującym.
  • Wszystkim, sprzątającym kościół.

4. Serdeczne podziękowanie składamy instytucjom i osobom prywatnym za przekazane nam, kapłanom, życzenia świąteczne.

 

Ogłoszenia okolicznościowe:

- Stowarzyszenie Rodzin Katolickich będzie wydawać jabłka dla uboższych rodzin jutro od godz.: 15.00. Serdecznie zapraszają.

- Msza św. dla osób niewidomych i słabo widzących oraz ich opiekunów, będzie w sobotę, 11 kwietnia, w kościółku na Starym Cmentarzu o godz.: 14.00, a po niej spotkanie w Kanie, przy ul. Kunegundy 12 a.

- Dyrekcja Zespołu Szkół Samochodowych przy ul. Rejtana 18, informuje, że od 20 kwietnia br. rozpoczyna rekrutację do klas pierwszych. Więcej informacji jest na tablicy przy wyjściu z kościoła.

- Msza św. w intencji Zmarłych Podopiecznych Sądeckiego Hospicjum, będzie w niedzielę, 12 kwietnia, również w kościółku na Starym Cmentarzu, o godz.: 15.00. Ksiądz Kapelan, Józef Wojnicki, serdecznie zaprasza.

- Parafia Św. Małgorzaty zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary ze św. Janem Pawłem II. Będą to 8 tygodniowe rekolekcje w życiu codziennym. Pierwsze spotkanie 14 kwietnia o godz.: 17.30 w Sali Przemienienia Pańskiego. Szczegóły znajdują się na plakacie.

- Fanty na V Festyn parafialny, który odbędzie się 31 maja, prosimy składać w zakrystii lub w kancelarii.

5. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich z wieloma ciekawymi artykułami na Święta i nie tylko. W każdej dobrej rodzinie, powinno zagościć czasopismo religijne. Polecamy świąteczny numer gazetki parafialnej „Głos Niepokalanej” z dodatkiem dla dzieci.

6. W minionym tygodniu, spośród nas odeszli do Domu Ojca śp.: Andrzej Majoch i Marian Rapacz, Ich dusze nieśmiertelne polećmy miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

Niedziela Palmowa 2015

Dobiega końca Wielki Post. Dziś, w Niedzielę Palmową, rozpoczynając celebrację Wielkiego Tygodnia, wchodzimy w tajemnicę męki i śmierci Zbawiciela. Z palmami w dłoniach, chcemy uczcić Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy i pójść za Nim, bo On jest naszym Królem.

Zobacz całość: Niedziela Palmowa 2015

 

Copyright © 2011-2014 by Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44, 33-300 Nowy Sącz, tel. 18-443-65-81, 18-443-84-14

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Kilka słów o plikach cookies

Wiele stron internetowych zapisuje na Twoim komputerze, a dokładniej w schowku konkretnej przeglądarki (Firefox, Internet Explorer, Chrome i inne) na Twoim koncie użytkownika komputera lub telefonu, na którym łączysz się z Siecią, tzw. pliki cookie.

Zazwyczaj pliki cookie są bardzo pożyteczne. Dzięki nim zapamiętywane są Twoje indywidualne ustawienia i dzięki nim możesz się zalogować do swojej poczty.

Autorzy stron internetowych wiedzą dzięki nim, jak wielu użytkowników do nich zagląda i co konkretnie czytają, a co obchodzą z daleka.

Informacje zbierane przy użyciu plików cookie mogą też służyć do zbierania informacji o Tobie w celach handlowych. Np. jeżeli często wchodzisz na strony o książkach, będziesz widział więcej reklam księgarni.

Na szczęście, jeżeli uważasz, że obecność plików cookie narusza Twoją prywatność, możesz w każdej chwili je wyłączyć albo dla konkretnej witryny albo w ogóle dla wszystkich połączeń z Twojej przeglądarki.

 

W przeglądarce Mozilla Firefox

W menu "Narzędzia" wybierz "Opcje" i w nich zakładkę "Prywatność".

Przeglądarka daje Ci możliwość zaznaczenia, że nie chcesz być śledzony w ogóle albo usunięcia pojedynczych ciasteczek poszczególnych witryn.

 

W przeglądarce Microsoft Internet Explorer

W menu "Narzędzia" wybierz "Opcje internetowe" i w nich zakładkę "Prywatność".

Specjalnym suwakiem możesz regulować ogólny poziom prywatności albo przyciskiem "Witryny" zarządzać ustawieniami poszczególnych serwisów internetowych.

 

W przeglądarce Google Chrome

W menu ukrytym pod trzema poziomymi kreseczkami w prawym górnym rogu przeglądarki wybierz "Narzędzia" a potem "Wyczyść dane przeglądania...". Oprócz możliwości czyszczenia plików cookie, znajduje się tam link "Więcej informacji", który prowadzi do szczegółowego opisu funkcji prywatności przeglądarki.

 

W przeglądarce Opera

Przyciskiem "Opera" w lewym górnym rogu otwórz menu i wybierz w nim "Ustawienia" i dalej "Wyczyść historię przeglądania...".

Oprócz możliwości skasowania już ustawionych plików cookie, jest tam też przycisk "Zarządzaj ciasteczkami..." prowadzący do bardziej zaawansowanych opcji dla poszczególnych witryn.

 

W przeglądarce Apple Safari

W menu "Safari" wybierz "Preferencje" i w nich zakładkę "Prywatność". Znajdziesz w niej liczne opcje dotyczące plików cookie.

 

W telefonach komórkowych, tabletach i innych urządzeniach mobilnych

Każdy model telefonu może tę funkcję obsługiwać w inny sposób. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z opcjami prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia mobilnego.

żródło: http://ciasteczka.zjekoza.pl