Żyj życiem - żyj Niepokalaną

Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu

INFORMACJE
DUSZPASTERSKIE

UROCZ. DUCHA ŚW. I ŚW. RITY 24.05.15.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

I ŚWIĘTEJ RITY

24.05.2015 R.

 

G                        Gromadzimy się w naszym parafialnym wieczerniku, podobnie jak apostołowie z Maryją w dzień Zesłania Ducha Świętego. Prosimy aby Duch Święty zstąpił na całą naszą wspólnotę i na każdego z osobna, a modlimy się o to przez pośrednictwo Św. Rity.

 

1. W liturgii tego tygodnia:

 

  dzisiaj, w Święto Zesłania Ducha Świętego, przeżywamy również uroczystość ku czci Św. Rity.                                                                                                                          - Msza św. z odnowieniem przysięgi małżeńskiej, o godz.: 10.30.

- Błogosławieństwo dzieci i matek, oczekujących potomstwa, po Mszy św.                 o godz.: 12.00.

- Błogosławieństwo róż będzie podczas wszystkich Mszy św.

- Przed kościołem, są do nabycia: teksty nowenny do Św. Rity, róże i piernikowe „Ritki” a przy wyjściu z kościoła są poświęcone medaliki ze św. Ritą przywiezione z Włoch. Ofiarę można złożyć obok, do skarbonki..

- W naszym kościele można zyskać odpust zupełny. Do tego potrzebny jest stan łaski uświęcającej, wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca św. i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

 

  w poniedziałek, święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Porządek Mszy św., jak w święta z obowiązkiem pracy, o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.00.                                                                                                                    Intencje Mszy świętych, zamówione na 6.30, będą sprawowane o 6.00.

 

  we wtorek, wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana. Po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo do św. O. Pio.

 

  we środę, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz.: 18.00.

 

we czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

  w piątek, wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy.                         Comiesięczne czuwanie dla młodzieży o godz.: 19.00. Modlitwę poprowadzi Zespół „Moc Moja”.

 

  w następną niedzielę, przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy.                            

- Uroczysta suma odpustowa w parafii Św. Rocha o godz.: 11.00.                              

  - Kończy się czas wielkanocnej Komunii św.                                                              - Ostatnie nabożeństwo majowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w nich uczestniczyli w kościele, przy kapliczkach przydrożnych czy w domach.

     - Na placu przykościelnym odbędzie się festyn parafialny w godzinach 15.00 - 21.00, z ciekawym programem artystycznym, kulinarnym, fantowym z główną wygraną - pielgrzymką do sanktuariów maryjnych Europy w przyszłym roku,. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Podobnie jak w ubiegłym roku, prosimy o pomoc           w postaci ciasta i ciasteczek. Odbierane będą w domu katechetycznym w sobotę w godz. 16.00-18.00, oraz w niedzielę (w dniu festynu) w godz.: 10.00-15.00.

     - Podobny Festyn będzie 30 maja (w sobotę) przy parafii „Kolejowej” w godzinach 11.00 – 21.00.                                                                                

2. Już wkrótce przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała (4 czerwca). Procesja z Najświętszym Sakramentem, w tym roku, przejdzie ulicami: Królowej Jadwigi w kierunku ul. Nawojowskiej i przy pierwszych światłach, skierujemy się do Gimnazjum Nr 3, i tam na placu sportowym, nastąpi zakończenie procesji,                   a poszczególne ołtarze będą:

I - na parkingu kościelnym przy bramie wyjściowej.

II - przy Bramie Sióstr Niepokalanek od ul. Królowej Jadwigi.

III - przy ścianie frontowej domu handlowego od ul. Królowej Jadwigi.

IV - na boisku sportowym przy Gimnazjum Nr 3.

Jak co roku, prosimy mieszkańców w pobliżu proponowanych ołtarzy,                         o włączenie się w ich przygotowanie. Szczegóły prosimy ustalać z Ks. Józefem Buźniakiem.

 

Ogłoszenia okolicznościowe:

- we czwartek, po Mszy św. wieczornej, będzie spotkanie uczestników lipcowej pielgrzymki do Włoch.

- Od 6 czerwca rozpocznie się w naszej parafii Kurs dla chłopców, którzy chcą zostać ministrantami. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisanie chłopców w zakrystii. Tam również będą szczegółowe informacje.

- Zapraszamy młodzież na coroczny koncert uwielbienia "Jednego Serca, Jednego Ducha", który odbędzie się w dniu 4 czerwca (tj. Boże Ciało) o godz. 19:00 w Rzeszowie. Nasza Parafia organizuje autokar. Koszt przejazdu 25 zł. Zapisy i zgody dla osób niepełnoletnich w zakrystii lub osobiście u Ks. Andrzeja.

 

3. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich, dostępnych na placu kościelnym. Inne czasopisma katolickie jak i pożyteczne książki, można nabyć w kiosku przy kościele.

4. Spośród nas, w minionym tygodniu, odeszli do Domu Ojca śp.: Teresa Miraczewska-Zięba, Tomasz Olszewski, Tadeusz Kamiński i Sylwester Brdej.   Ich dusze nieśmiertelne, polećmy miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

WNIEBOWSTĄPIENIE 17.05.15.

­­­­­­OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 17.05.2015 R.

                   

W dniu dzisiejszym świętujemy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem, równocześnie jest z nami po wszystkie dni aż do skończenia świata. Żyje w swoim Kościele, a przez niego jest obecny w świecie i dla świata. Jesteśmy świadomi tej obecności, dlatego gromadzimy się na Eucharystii, by oddać chwałę Bogu Ojcu. On dał nam swojego Syna, aby przez śmierć                 i zmartwychwstanie wyjednał nam zbawienie. Jezus jest jedyną drogą do nieba.  

                    1 .W liturgii tego tygodnia:

                   - dzisiaj, Msza św. dla chorych i niepełnosprawnych o godz.: 15.00.

  W naszej parafii, w ramach Roku Osób Konsekrowanych, gościmy   Ojców Karmelitów Bosych.

-w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

-we środę, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz.: 18.00.

- we czwartek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie modlitewne Rycerstwa Niepokalanej, w domu katechetycznym.

- w piątek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie parafialnego Oddziału Caritas i tych wszystkich, którzy włączają się w pomoc przy festynie parafialnym.

- w niedzielę, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, przeżywać też będziemy uroczystość ku czci Św. Rity.                                                                               Msza św. z odnowieniem przysięgi małżeńskiej, o godz.: 10.30.

Błogosławieństwo dzieci i matek, oczekujących potomstwa, po Mszy św. o godz.: 12.00.

Błogosławieństwo róż będzie podczas wszystkich Mszy św.

Przed kościołem, będą do nabycia: teksty nowenny do Św. Rity, róże i piernikowe „Ritki.

W naszym kościele można będzie zyskać odpust zupełny. Do tego potrzebny jest stan łaski uświęcającej, wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca św. i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

W sobotę, przed odpustem, związanym ze św. Ritą, będziemy spowiadać od godz.: 17.00.

 

Ogłoszenia okolicznościowe:

- Oddziałowi Caritas dziękujemy za zbieranie waszych ofiar na rzecz poszkodowanych Nepalczyków. Zebrano 13.292 zł.

Bóg zapłać.

- Ks. Janusz, wyraża serdeczne podziękowanie, za modlitwę i udział w pogrzebie jego Ojca Romana Drożdża.- Dziękujemy dzieciom I-Komunijnym i ich rodzicom, za ofiary na misje, w kwocie 2270 zł.

2. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich z ciekawymi artykułami na niedzielne popołudnie.

3. Spośród nas, w minionym tygodniu, odeszły do Domu Ojca śp.: Krystyna Malinowska-Szafraniec i Józefa Kulig. Ich dusze nieśmiertelne, polećmy miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

 

 

6 N WLK 10.05.15.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 10.05.2015 r.

 

„Wytrwajcie w miłości Mojej” (J 15,9). Jezus wzywa nas dziś do trwania w atmosferze miłości – przestrzeni życia każdego chrześcijanina. Doświadczamy jej podczas Eucharystii. Tu nasz Pan z miłości ofiaruje się Ojcu, aby wzajemna ludzka miłość miała sens. Uczmy się jej, pomnażajmy, próbujmy dzielić się nią z innymi.

 

1.W tym tygodniu:

- dzisiaj, w naszej parafii, Dzień Pierwszej Komunii Świętej. Msze św. z udziałem Dzieci Komunijnych, o godz.: 10.30 i 12.00. Wspomóżmy je modlitwą, aby wraz         z rodzinami, dobrze przeżyły, ten wyjątkowy dzień spotkania z Jezusem.

Program Białego Tygodnia dla nich, będzie w następującym porządku:

w poniedziałek i wtorek dzieci przyjdą na 17.30, a we środę, czwartek, piątek i sobotę na 16.45.

Na zewnątrz kościoła, dzisiaj po Mszy św. wieczornej i przez niedzielę będzie zbiórka do puszek dla dotkniętych tragedią trzęsienia ziemi Nepalczyków.

2. Jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

- we wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Akcji Katolickiej i Koła Radia Maryja.

- w środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.:18.00 i Msza św.    o godz.: 20.00, Fatimska Procesja Różańcowa. Prosimy przynieść lampiony.

- we czwartek, święto Św. Macieja, Apostoła. Nowenna i Msza św. do św. Rity          o godz.: 18.00.

- w piątek, rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz.:15.00.

- w sobotę, , święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Dzień imienin Pasterza diecezji – Bpa Andrzeja Jeża.                                                                                                 

- w niedzielę, przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W tym dniu będzie składka na organizację Światowych Dni Młodzieży.

W naszej parafii, w ramach Roku Osób Konsekrowanych, będziemy gościć Ojców Karmelitów Bosych.

2. „Kurs przedmałżeński”, w parafii Najświętszego Serca P. Jezusa, rozpocznie się jutro o godz.: 18.00. Zaleca się, aby w tym przygotowaniu do małżeństwa, wzięła udział młodzież od 17-go roku życia.

3. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich, dostępnych przy wyjściu z kościoła, na placu kościelnym, i w kiosku przy kościele.

 

4. Nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia są o godz.: 17.30, a w niedziele              o 18.30.

5. W ramach uroczystości ku czci Św. Rity (24 maja), chcemy otoczyć szczególną modlitwą Jubilatów, obchodzących pełne rocznice sakramentu Małżeństwa. Można ich zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

 

Ogłoszenie okolicznościowe:

- Dziękujemy za podarunki na losy przy Festynie parafialnym. Można je jeszcze przynosić do zakrystii lub do biura Caritas.

- Szpital i Szkoła Rodzenia MEDIKOR, zapraszają na Dni Otwarte, które odbędę się w sobotę 16 maja przy ulicy Rzemieślniczej 5, od 10:00 - 13:00.  W tym dniu każda przyszła mama wraz z tatą, będą mieli wyjątkową okazję, aby zwiedzić szpital              i poznać personel medyczny na co dzień opiekujący się pacjentkami.

 - Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 21 im. Św. Jana Pawła II serdecznie zaprasza na spektakl teatralny „Kopciuszek-śmiesznie i współcześnie”                      w wykonaniu klasy III c. Spektakl zorganizowany jest w ramach akcji charytatywnej wspólnie z Fundacją „Zdążyć z Pomocą”. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację trzyletniej Sądeczanki Kasi Kuźmy, chorej na rdzeniowy zanik mięśni.
Spektakl odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury, 18 maja (tj. w poniedziałek)          o godz. 17.00. Zaproszenia można nabyć w Miejskim Ośrodku Kultury przy                 Al. Wolności 23. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

- Spotkanie pielgrzymów przed wyjazdem do Włoch, planowane jest na 28 maja. Wszyscy uczestnicy dostaną imienne zaproszenia i więcej informacji.

- Centrum "Kana" zaprasza całe rodziny do wzięcia udziału w wycieczkach: do Pacanowa (31.05.), do Lipnicy Murowanej (13.06.) i do Nowego Wiśnicza (27.06.) Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej.

6. Spośród nas, w minionym tygodniu, odeszły do Domu Ojca śp.: Anna Inglot          i Helena Potoczek. Ich dusze nieśmiertelne, polećmy miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

5 N WLK 3.05.15.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 3.05.2015 r.

 

Wszystkich obecnych w świątyni, łączy wiara w Chrystusa, z którym jesteśmy złączeni jak latorośl z winnym krzewem. Uczestnicząc w Eucharystii, uczmy się budować jedność z Nim na co dzień. Trwając w ciągłej i nieprzerwanej łączności z Jezusem, starajmy się od Niego czerpać moc do pokonywania trudów codziennego życia. Dzięki temu rozwiniemy w sobie prawdziwe życie Boże i będziemy przynosić owoc obfity, oddając tym samym cześć i chwałę Bogu Ojcu.

1.W tym tygodniu:

- w środę, święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

- Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o 18.00.

- Po Mszy św. wieczornej, spotkanie Redakcji gazetki parafialnej.

- we czwartek, od godz.: 17.00, modlitwa adoracyjna za powołanych do kapłaństwa i o nowe powołania.

- Msza św. koncelebrowana o godz.: 18.00, będzie w intencji                     ks. Stanisława Kurczaba.

- Na tę Mszę św. zapraszamy młodzież z pierwszych klas gimnazjalnych, w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.

- w piątek, Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji Tarnowskiej.

- Program tygodniowego Odpustu w Szczepanowie, wywieszony jest             w gablotach.

- Dzień imienin Ks. Stanisława Kurczaba. Księdza Katechetę                    i wszystkich Solenizantów, polecamy orędownictwu świętego Patrona.

- O godz.: 15.00, wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego.

- Nabożeństwo „Faustinum” wraz ze Mszą św., o godz.: 18.00.

- Po Mszy św. wieczornej, spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w Bibliotece parafialnej.                    

- w sobotę, I spowiedź dla dzieci komunijnych, ich rodziców oraz chrzestnych: dla Szkoły Nr 21, o godz.: 9.00 i dla Szkoły Nr 20,                 o godz.: 10.00.

- w niedzielę, Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

- Msze święte, z udziałem dzieci komunijnych i ich rodzin, będą                    o godz.:10.30 i 12.00. Środek kościoła zostawmy rodzinom, bezpośrednio związanym z tą uroczystością.

- Odpust w Łabowej i Mystkowie z uroczystą Mszą św. o godz.:11.00.

2. Nabożeństwa majowe, w ciągu tygodnia, są o godz.: 17.30,                a w niedziele o 18.30.

- Zapraszamy również na „Majówki” przy kapliczkach: w ogrodzie                 przy ul. Żulińskiego o godz.: 19.00 i przy ul. św. Rity o godz.: 19.30.

3. W ramach uroczystości ku czci Św. Rity (24 maja), chcemy otoczyć szczególną modlitwą Jubilatów, obchodzących pełne rocznice sakramentu Małżeństwa, dlatego prosimy o zgłaszanie ich przez dzieci, wnuków czy też samych Jubilatów, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

4. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich, z wieloma ciekawymi artykułami, dostępnych w kościele, przy wyjściu z kościoła, na placu kościelnym i w kiosku przy kościele. Jest jeszcze gazetka parafialna.

Ogłoszenia okolicznościowe:

- Kurs Przedmałżeński w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, rozpocznie się 11 maja, w poniedziałek o godz.: 18.00.                                    

- W związku z przygotowaniem do Festynu Parafialnego, który odbędzie się 31 maja, prosimy o ofiarowanie upominków na loterię fantową. Można je przekazywać w zakrystii, w kancelarii lub w siedzibie Caritas. Dochód z Festynu, przeznaczony będzie na pomoc osobom starszym, żyjącym w trudnych warunkach materialnych.

- jest jeszcze jedno wolne miejsce na parafialną, lipcową pielgrzymkę do św. Rity, O. Pio, Pompejów i innych ciekawych miejsc.

5. Z naszej Wspólnoty parafialnej odszedł do Domu Ojca śp.: Józef Świgut. Jego duszę nieśmiertelną polećmy miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

4 N WLK 26.4.15.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA WIELKANOCY 26.04.2015 R.

        

Przeżywamy dzisiaj niedzielę zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Tym Dobrym Pasterzem, który doskonale zna swoje owce, troszczy się o nie dając im pożywienie       i schronienie, jest Jezus Chrystus. Zawierzamy Mu dzisiaj nas oraz naszych bliskich    i pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich aby nie brakowało kapłanów na wzór Dobrego Pasterza.

  1. 1.W liturgii tego tygodnia:

- dzisiaj, Światowy Dzień modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne, misyjne        i do życia konsekrowanego w świecie.

- we wtorek, po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo do św. O. Pio.

- w środę, Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.

O godz.: 18.00, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św.

- w piątek, wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika.

Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz.: 7.30, 16.00 dla dzieci, 18.00.    i 19.00 dla młodzieży, na którą też zapraszamy kandydatów do bierzmowania         z drugich klas gimnazjalnych.

Rozpoczęcie nabożeństw majowych o 17.30.
Suma odpustowa w Paszynie o godz.: 11.00.

Z racji święta państwowego, jest ogólnopolska dyspensa i można spożywać pokarmy mięsne.

Spowiedź „pierwszo piątkowa”, będzie w środę i w czwartek od 17.00,              a w piątek od 15.30.

- w sobotę, na polecenie Stolicy Apostolskiej, będziemy świętować święto Matki Bożej, Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w święta z obowiązkiem pracy,          o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.00.

Intencje Mszy św. z godz.: 6.30, będą sprawowane o godz.: 6.00.

- w niedzielę, zmiana tajemnic różańcowych o godz.: 7.30, a dla dzieci o 12.00.

Składka przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

2. Nabożeństwa majowe w tygodniu będą o 17.30 a w niedziele o 18.30.

3. I Komunia św., w naszej parafii, będzie 10 maja, a I Rocznica Komunii św. będzie 17 maja.

Ogłoszenia okolicznościowe:

- Zgodnie z przepisem Prawa Kanonicznego, podaje się do wiadomości, że alumn          V Roku, Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, Jarosław GOMUŁKA, ur. 2.09.1991 r. w Nowym Sączu, pochodzący z naszej parafii, jest kandydatem do przyjęcia święceń Diakonatu w dniu 23 maja 2015 r.

   Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym księdza Proboszcza.

   Dziękując Bogu za wielki dar Kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszego rodaka.

- Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji!” organizuje jeszcze dzisiaj, przed południem, przy głównym wyjściu z kościoła, zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o pełnej ochronie prawnej życia i zdrowia dziecka od momentu poczęcia. Gorąco zachęcamy i prosimy o poparcie tej inicjatywy.

-Kurs Przedmałżeński w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, rozpocznie się 11 maja, w poniedziałek o godz.: 18.00.                                        

-W związku z przygotowaniem do Festynu Parafialnego, który odbędzie się 31 maja, prosimy o ofiarowanie upominków na loterię fantową. Można je przekazywać w zakrystii, w kancelarii lub w siedzibie Caritas. Dochód z Festynu, przeznaczony będzie na pomoc osobom starszym, żyjącym w trudnych warunkach materialnych.

- Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, nadal służy pomocą w rozliczaniu PIT, w czwartki w godz.: 17.00-18.00, w budynku katechetycznym, sala nr 25.

- Jest jeszcze jedno miejsce na pielgrzymkę parafialną do św. Rity, św. O. Pio i do wielu ciekawych miejsc we Włoszech, w pierwszym tygodniu lipca. Informacja               o spotkaniu pielgrzymkowym w miesiącu maju, dotrze do wszystkich uczestników.

- Jest też możliwość wzięcia udziału w innej pielgrzymce, do sanktuariów maryjnych w Europie, w drugiej połowie lipca. Więcej informacji w zakrystii.

- Ks. Marcin Miraś z Ukrainy, składa serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie i ofiary złożone na potrzeby jego parafii. Otrzymał ponad 18.000,- zł.

4. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich z wieloma ciekawymi artykułami. Jest też dostępna parafialna gazetka „Głos Niepokalanej”. Polecamy.

 

 

3 N WLK 19.04.15.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA WIELKANOCY - 19.04.2015 R.      

        

         Trzecia niedziela wielkanocna już od kilku lat, rozpoczyna tydzień szczególnie poświęcony Pismu Świętemu – Tydzień Biblijny. Podejmowane inicjatywy mają za zadanie przybliżyć nam Boże Słowo, zachęcić do czytania i słuchania go nie tylko w Kościele, ale także w domu. Stając przy ołtarzu Chrystusa w Dzień Pański, wspominając i uobecniając Jego zwycięstwo nad grzechem i śmiercią, dziękujmy za Słowo, które nam zostawił. Niech ono przenika naszą codzienność i prowadzi do głębszego zrozumienia Bożych spraw.

 

  1. 1.W liturgii tego tygodnia:

 

- dzisiaj, gościmy Ks. Marcina Mirasia z Ukrainy, który wygłosi Słowo Boże. Po każdej Mszy św. będzie można, przed kościołem, złożyć ofiarę do puszki i nabyć okolicznościowe krzyżyki-cegiełki na potrzeby Parafii św. Jana Nepomucena w Bojanach na Ukrainie.

- Msza św. dla chorych i niepełnosprawnych o godz.: 15.00.

- w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

- w środę, o godz.: 18.00, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

- we czwartek, Uroczystość Św. Wojciecha, Bpa i Męczennika, Głównego Patrona Polski oraz Św. Jerzego, męczennika.

- Pana Jerzego, Organistę i wszystkich Solenizantów tego tygodnia polecamy dobremu Bogu, prosząc o potrzebne dla nich łaski na każdy dzień.

- Po Mszy św. wieczornej, spotkanie Akcji Katolickiej.

- w piątek, Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.

- w sobotę, Święto Św. Marka Ewangelisty.

- w przyszłą niedzielę, która będzie Kapłańską, będziemy modlić się za kapłanów i przygotowujących się do kapłaństwa a ofiary na tacę, przeznaczone zostaną na potrzeby Seminarium, które utrzymuje się z ofiarności diecezjan.

2. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich z wieloma ciekawymi artykułami. Jest jeszcze świąteczny numer gazetki parafialnej. W dobrej, katolickiej rodzinie, powinno zagościć czasopismo religijne.

 

Ogłoszenia okolicznościowe:

 

- Na prośbę Rektora Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, informujemy że klerycy V Roku: Mariusz Słowik, syn Waldemara i Anny oraz Marcin Ziajkowicz, syn Jana i Bożeny, mają przyjąć święcenia DIAKONATU. Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach do przyjęcia tych święceń, proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej. Dziękując Bogu za wielki dar kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszych rodaków.

- Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji!” organizuje dzisiaj zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o pełnej ochronie prawnej życia i zdrowia dziecka od momentu poczęcia. Gorąco zachęcamy i prosimy o poparcie tej inicjatywy. Dodatkowo, takie podpisy można będzie złożyć w przyszłą niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych.

- za zgodą ks. Bpa Ordynariusza, w dniu dzisiejszym, przed kościołem, będą zbierane ofiary na potrzeby sądeckiego Hospicjum.

- Przygotowujemy się do V Festynu Parafialnego, który odbędzie się 31 maja. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich parafian o włączenie się w jego organizację poprzez pomoc finansową i rzeczową fundację upominków na loterię fantową. Można je przekazywać w zakrystii, w kancelarii lub w biurze Caritas. Dochód z Festynu, przeznaczony będzie na pomoc osobom starszym, żyjącym w trudnych warunkach materialnych.

3. W minionym tygodniu, spośród nas odeszli do Domu Ojca śp.: Dominika Michalska, Władysława Wróbel i Jan Mucha.                                              

Ich dusze nieśmiertelne polećmy miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

 

 

 

Copyright © 2011-2014 by Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44, 33-300 Nowy Sącz, tel. 18-443-65-81, 18-443-84-14

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Kilka słów o plikach cookies

Wiele stron internetowych zapisuje na Twoim komputerze, a dokładniej w schowku konkretnej przeglądarki (Firefox, Internet Explorer, Chrome i inne) na Twoim koncie użytkownika komputera lub telefonu, na którym łączysz się z Siecią, tzw. pliki cookie.

Zazwyczaj pliki cookie są bardzo pożyteczne. Dzięki nim zapamiętywane są Twoje indywidualne ustawienia i dzięki nim możesz się zalogować do swojej poczty.

Autorzy stron internetowych wiedzą dzięki nim, jak wielu użytkowników do nich zagląda i co konkretnie czytają, a co obchodzą z daleka.

Informacje zbierane przy użyciu plików cookie mogą też służyć do zbierania informacji o Tobie w celach handlowych. Np. jeżeli często wchodzisz na strony o książkach, będziesz widział więcej reklam księgarni.

Na szczęście, jeżeli uważasz, że obecność plików cookie narusza Twoją prywatność, możesz w każdej chwili je wyłączyć albo dla konkretnej witryny albo w ogóle dla wszystkich połączeń z Twojej przeglądarki.

 

W przeglądarce Mozilla Firefox

W menu "Narzędzia" wybierz "Opcje" i w nich zakładkę "Prywatność".

Przeglądarka daje Ci możliwość zaznaczenia, że nie chcesz być śledzony w ogóle albo usunięcia pojedynczych ciasteczek poszczególnych witryn.

 

W przeglądarce Microsoft Internet Explorer

W menu "Narzędzia" wybierz "Opcje internetowe" i w nich zakładkę "Prywatność".

Specjalnym suwakiem możesz regulować ogólny poziom prywatności albo przyciskiem "Witryny" zarządzać ustawieniami poszczególnych serwisów internetowych.

 

W przeglądarce Google Chrome

W menu ukrytym pod trzema poziomymi kreseczkami w prawym górnym rogu przeglądarki wybierz "Narzędzia" a potem "Wyczyść dane przeglądania...". Oprócz możliwości czyszczenia plików cookie, znajduje się tam link "Więcej informacji", który prowadzi do szczegółowego opisu funkcji prywatności przeglądarki.

 

W przeglądarce Opera

Przyciskiem "Opera" w lewym górnym rogu otwórz menu i wybierz w nim "Ustawienia" i dalej "Wyczyść historię przeglądania...".

Oprócz możliwości skasowania już ustawionych plików cookie, jest tam też przycisk "Zarządzaj ciasteczkami..." prowadzący do bardziej zaawansowanych opcji dla poszczególnych witryn.

 

W przeglądarce Apple Safari

W menu "Safari" wybierz "Preferencje" i w nich zakładkę "Prywatność". Znajdziesz w niej liczne opcje dotyczące plików cookie.

 

W telefonach komórkowych, tabletach i innych urządzeniach mobilnych

Każdy model telefonu może tę funkcję obsługiwać w inny sposób. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z opcjami prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia mobilnego.

żródło: http://ciasteczka.zjekoza.pl